Pavučinka je chata, kterou má náš oddíl zapůjčenou do správy od olomouckého Arcibiskupství. Nachází se zhruba 5 kilometrů od obce Žulová v Rychlebských horách, kousek od hranic z Polskem (přesná poloha je 50°16'43.062"N, 17°3'40.964"E).

Pavučinka je takřka celá ze dřeva. Je v ní elektrický proud, suchý záchod v budově a vodovodní odpad. Pitná voda se bere ze studny, která je hned vedle chaty.

Chata má velkou půdu, která byla upravena tak, aby v letních měsících pojala velké množství lidí, ve které je umístěn stůl na stolní tenis. V obytných pokojích jsou kachlová kamna na dřevěné palivo. V zimě je zpravidla možno chatu vyhřát na přijatelnou teplotu za dvě až tři hodiny. Nejrychleji se vytopí pokoj v prvním patře (Modrá ústřice) a potom pokoj pojmenovaný „Noclehárna“.

Umývárna v chatě není (nádobí se umývá ve dřezech v kuchyni, v maštale je sprcha pro gurmány), ale hned vedle chaty je potok od Nýznerovských vodopádů a na druhé straně pumpa s pitnou vodou. V Žulové je možnost nákupu (potraviny, drogerie). Směrem na Jeseník jsou také jeskyně Na pomezí.


Prostředí je jako stvořené pro všechna roční období. V teplejších částech roku jak pro pěší výlety, tak pro výlety na kole, kde se jedná hlavně o Rychlebské stezky. Vyrazit se dá třeba na již zmíněné Nýznerovské vodopády, ale krásné jsou i okolní vrchy jako Smrk nebo Borůvkový vrch, na kterém je rozhledna. Za zmínku určitě stojí i Skorošické muzeum. A v zimě je nutno vědět o 20km vzdálené petříkovské sjezdovce a o něco dál Ostružné nebo třeba Paprsku či Ramzové.

Více se dozvíte v popisu jednotlivých místností.

A pozor, Pavučinka je aktivní i na Facebooku! Takže pokud chcete nějaké aktuální informace nebo jen sledovat novinky na chatě, neváhejte stránku navštívit.

 

Najdete nás na:

                      Grafický návrh a realizace: StavímeWeby.eu - tvorba webových stránek  |